Szukasz profesjonalnego sprzedawcy ?

Zadzwoń do nas!!! +48 604-192-386 ; 604-192-389 ; 696-426-850

Kontakt

Produkty NAFTOCHEM - OLEJE TECHNOLOGICZNE.

Emulkol WK-C
stosuje się w postaci emulsji wodnej o stężeniu 10-20% w temperaturze od 45°C do 70°C jako środek do czernienia, po procesie odpuszczania w temperaturze rzędu 500-600°C.

Olej F-15
stosuje się w postaci emulsji wodnych do smarowania form ceramicznych Pro- Monta przy produkcji gipsowych i betonowych elementów budowlanych.

Olej do porcelany elektrotechnicznej
stosuje się w przemyśle ceramicznym przy formowaniu wyrobów, do smarowania form przy produkcji porcelany elektrotechnicznej, zwłaszcza przy mechanicznym wytłaczaniu.

Oleje do form FB-KR 25 i FB-KR 35
stosowane są do smarowania form stalowych i drewnianych przy produkcji elementów z betonu kruszywowego w celu przeciwdziałania przywieraniu masy betonowej do powierzchni formy oraz ochrony form stalowych przed korozją. Dzięki temu osiąga się łatwość oddzielenia formy od wyrobu przy zachowaniu jego gładkiej powierzchni.

Oleje FB-KM
stosowane są o smarowania form stalowych jako środki antyadhezyjne przy produkcji elementów z betonu komórkowego.

Oleje do form C-5 i C-9
stosuje się do smarowania form stalowych, drewnianych oraz silikonowo-żywicznych przy produkcji elementów z betonu kruszywowego w celu przeciwdziałania przywieraniu masy betonowej do powierzchni formy. Dzięki temu osiąga się łatwe oddzielenia formy od wyrobu przy zachowaniu jego gładkiej powierzchni. Olej C-5 można stosować również przy produkcji elementów ceramicznych.

Oleje Iterm 6Mb i Iterm 12
stosuje się jako olejowe nośniki ciepła w urządzeniach grzewczych w zakresie temperatur od -10°C do 280°C.

Oleje Hartenol
stosuje się do obróbki cieplnej elementów z żeliwa i stali, dla których dopuszcza się małe deformacje geometryczne, przy wymaganej szybkości chłodzenia. W zależności od optymalnej temperatury pracy rozróżnia się trzy rodzaje olejów: - Olej Hartenol 70 o zalecanej temperaturze pracy 40 - 80°C
- Olej Hartenol 120 o zalecanej temperaturze pracy 110 - 130°C
- Olej Hartenol 160 o zalecanej temperaturze pracy 160 - 180°C.

Olej Hartenol 70S
stosuje się do obróbki cieplnej elementów z żeliwa i stali, dla których dopuszcza się małe deformacje geometryczne. Charakteryzuje się zwiększoną szybkością chłodzenia. Zalecana temperatura pracy oleju Hartenol 70 S wynosi 80°C.

Olej serwisowy Hartenol 70S Plus
przeznaczony jest do poprawy własności termokinetycznych olejów hartowniczych podczas eksploatacji.

Oleje do hartowania OH-M
stosuje się do obróbki cieplnej elementów z żeliwa i stali, dla których dopuszcza się małe deformacje geometryczne przy wymaganej szybkości chłodzenia. W zależności od optymalnej temperatury pracy rozróżnia się trzy rodzaje olejów :
Olej hartowniczy OH-70M o zalecanej temperaturze pracy 40°C-80°C
Olej hartowniczy OH-120M o zalecanej temperaturze pracy 110°C-130°C
Olej hartowniczy OH-160M o zalecanej temperaturze pracy 160°C-180°C

Olej spieralny SP
jest przeznaczony do smarowania tarczy żebrowej i korony cylindra wraz z igłami i płaszczkami maszyn szydełkujących.

Drewnosuw
przeznaczony jest do smarowania stołów maszyn do drewna. Zapewnia dobry poślizg obrabianego materiału oraz zapobiega odkładaniu się żywicy na stołach roboczych obrabiarek. Preparat należy nanosić na stół roboczy obrabiarki za pomocą spryskiwacza lub pędzlem. Nie natryskiwać Drewnosuw bezpośrednio na element obrabiany.

Olej separacyjny do asfaltu R
przeznaczony jest do sporządzania emulsji, używanej w celu eliminacji zjawiska przywierania masy asfaltowej do powierzchni metalowych maszyn drogowych i samochodów transportujących asfalt. Zalecane stężenie emulsji 10-15%.

Olej separacyjny do asfaltu F
przeznaczony jest do sporządzania emulsji, używanej w celu eliminacji zjawiska przywierania masy bitumicznej do powierzchni metalowych maszyn drogowych i samochodów transportujących tę masę. Zalecane stężenie emulsji 10 - 15%.

Do Góry